BANAZ DOĞALGAZ'A KAVUŞTU

Banaz Doğalgaza Kavuştu, Evlerde kullanılmaya başlandı. Doğalgaz Açılış Töreni yapıldı. Doğalgaz’ın evlerde kullanılmasına başlanması nedeniyle Banaz Belediyesi tarafından bir tören düzenlendi.

BANAZ DOĞALGAZ'A KAVUŞTU Haberler

Banaz Doğalgaza Kavuştu, Evlerde kullanılmaya başlandı.

Doğalgaz Açılış Töreni yapıldı.

Doğalgaz’ın evlerde kullanılmasına başlanması nedeniyle Banaz Belediyesi tarafından bir tören düzenlendi.

Törene Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Beleiye Meclis Üyeleri, Udaş firmasının yetkilileri ve kalabalık bir şekilde Banaz halkı katıldı.

Törende Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay, Alim Tunç ve Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı günün anlamına ilişkin birer konuşma yaptılar.

Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı yaptığı konuşmada;

“Çok kıymetli Milletvekillerim, Kıymetli Hemşehrilerim,

Bugün burada İlçemizi doğalgaz ile buluşturuyoruz.En temiz enerji kaynaklarından biri olan doğalgaz ile evlerimizde kesintisiz enerjiye sahip olacağız.

Bizler doğalgaz projesine başlarken,Geleceğimiz olan çocuklarımıza temiz bir banaz bırakmayı,Kadınlarımızı soba kovası değiştirmekten kurtarmayı hedefledik.

Allaha çok şükür şuan bulunduğumuz sokak dahil birçok insanımız artık doğalgazı kullanmaya başlamıştır.

 Değerli Banaz’lılar, sevgili konuklar;

           Sizlere doğalgaz projemiz ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum.Doğalgaz projemizin fiziki yapımına nisan 2017 yılında başlanmıştır.Bugüne kadar toplam 28 km doğalgaz hattı yapılmıştır.Dilek mahallesi tamamlanmış ve tüm evlere doğalgaz verilmeye başlanmıştır.31 Ağustos mahallesinin büyük bir bölümü tamamlandı ve 15-20 güne kadar gaz vermeye hazır hale gelecektir. İlçemizde 1750 konutun kapısına kadar doğalgaz hattı çekilmiş ve abonelik işlemlerini tamamlayan 250 konutumuz doğalgaz kullanmaya başlamıştır.Bugün itibariyle ilçenin %25 kısmı doğalgaza hazır hale gelmiştir. 2018 yılı hedefi olarak Asfaltın üzerindeki tüm konutlara doğalgaz ulaştırılacaktır. Banazın tamamına ise 2021 yılında doğalgaz verilmiş olacaktır.” Dedi.

           Ardından temsili doğalgaz yakma gerçekleştirildi ve Banaz Halkından İsmail Demir’in evinde sembolik ocak yakma yapıldı.