YÖRÜK ŞENLİĞİMİZ GÜZEL GEÇTİ

Üzeyir yaylasında 14.sü düzenlenen Bulgaz Dağı Yörükleri Şenliğine binlerce kişi ve onlarca yörük obası katıldı. Birçok Yörük Obasının katıldığı şenlik alanını dolduran vatandaşlar gün boyu bir çok etkinliği izleme fırsatı buldular.

YÖRÜK ŞENLİĞİMİZ GÜZEL GEÇTİ Haberler

Üzeyir yaylasında 14.sü düzenlenen Bulgaz Dağı Yörükleri Şenliğine binlerce kişi ve onlarca yörük obası katıldı.

Birçok Yörük Obasının katıldığı şenlik alanını dolduran vatandaşlar gün boyu bir çok etkinliği izleme fırsatı buldular.

Birçok oyun ekibinin gösterilerini sunduğu şenlikte  çocuklar içinse ayrıca etkinlikler Banaz Belediyesi tarafından hazırlandı.

Banaz Belediye Başkanı ve aynı zamanda Yörük Beyi olan Zafer Arpacı’nın mehteran eşliğinde ile başlayan etkinlikte istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından Şehitlerimiz için Kuran-I Kerim okundu.

Birçok mahalli sanatçının sahne aldığı etkinlikte Ankaralı Yasin ve Gizem Kara söyledikleri şarkı ve türküler ile vatandaşları coşturdu.

En güzel çadır ve Yörük Kızı yarışmasında dereceye girenler Yörük Beyi Zafer Arpacı tarafından yarım ve çeyrek altın ile ödüllendirildi.

Cirit takımları hünerlerini Üzeyir Yaylasında kıyasıya yarışarak gösterdiler.

Etkinliğe katılan davetliler arasında Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş,Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Banaz Kaymakamı İrfan Demiröz, birer konuşma yaparak vatandaşları selamladılar.

Bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yılda Yörük Beyi seçilen Banaz Belediye Başkanı Zafer ARPACI 14.Yörük Şenliği ile ilgili yaptığı konuşmada şenliğe katılanları selamladı ve sözlerini şöyle tamamladı.

“Yörük sevgi insanıdır. Yörük, her cephede en önden giden, vatanı bayrağı, kutsal değerleri için başını bu yola koyandır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK şöyle diyor;

Nerde bir yörük çadırında duman tütüyorsa bilinizki vatan emin ellerdedir.

14.cünü düzenlemiş olduğumuz Bulgaz Dağı Yörükleri Yörük Şenliğimizin , Yörük kardeşlerimize, obamıza, yaylamıza bolluk bereket getirmesi temennisi ile;

Birliğimizi oluşturup bu toprakları bizlere vatan yapan, zor günlerde bu toprakları canları pahasına elde tutan ve bize emanet eden bütün ecdadımıza, Aziz Şehitlerimize, Mehmetçiklerimize, gazilerimize, şükran ve minnetimi ifade etmek istiyorum.” Dedi.