GÜLE GÜLE SAYIN KAYMAKAMIMIZ

Yalova Vali Yardımcılığına atanan Banaz Kaymakamı İrfan Demiröz veda mesajı yayınladı. Yaklaşık 2 yıl ilçemizde görev yapan ve renkli kişiliği ile İlçemizdeki herkesin ve özellikle resmi kurum amirlerinin saygısını ve taktirini kazanan İlçe Kaymakamımız İrfan Demiröz Banaz Halkına ve kurumlara hitaben yayınladığı veda mesajında şu görüşlerini paylaştı.

GÜLE GÜLE SAYIN KAYMAKAMIMIZ Haberler

Yalova Vali Yardımcılığına atanan Banaz Kaymakamı İrfan Demiröz veda mesajı yayınladı.

 

Yaklaşık 2 yıl ilçemizde görev yapan ve renkli kişiliği ile İlçemizdeki herkesin,özellikle birlikte çalıştığı personelinin ve  resmi kurum çalışanlarının saygısını ve taktirini kazanan İlçe Kaymakamımız İrfan Demiröz Banaz Halkına ve kurumlara hitaben yayınladığı veda mesajında şu görüşlerini paylaştı.

 

“30.01.2017 tarihinde başladığım 1 yıl 8 ay görev yaptığım Banaz Kaymakamlığı görevimden Yalova Vali Yardımcılığına atanmam nedeniyle, ifade etmekten güçlük çektiğim hislerle ayrılıyorum.

 

  Tarihi kadim medeniyetlerin hüküm sürdüğü, Büyük Milletimizin, Büyük Atatürk’ün dayanışma ruhunu her zaman yaşatan, vatanperver insanların yer aldığı, kilim deseni gibi renkli kültür unsurlarının hoşgörü içinde yaşadığı, cesur oğuz Yörük boylarının, mert insanların yaşadığı, misafirperverliğin timsali, doğasıyla insanıyla gökyüzü altındaki bir cennet olan bu güzel ilçemizde görev yapmaktan mutlu ve huzurlu ayrılıyorum.

 

Görev yaptığım süre içerisinde hak ve adalet ölçüleri içerisinde olmaya ve toplumun tüm kesimlerine eşit davranarak herkesi kucaklamaya azami derecede özen gösterdim."İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN"düsturundan hareketle, temelinde hukukun üstünlüğünü, vatan, devlet ve insan sevgisi olan bir anlayışı hakim kılmak için çaba sarfettim.

 

Kısa gibi görünen görevimiz esnasında başta Sayın Valimiz Salim DEMİR, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, Siyasi Parti İlçe Başkanlarımız, İl Genel Meclis Üyelerimiz, İl ve İlçe Daire Müdürleri ve personeli, Muhtarlarımızın destekleriyle, kısaca Devlet-Vatandaş işbirliği ile Banaz İlçemiz ve köylerinde toplam sayısı (37)'yi geçen proje gerçekleştirdik. İlçe Sağlık Merkezi, Müstakil Anaokulu, OSB(Organize Sanayi Bölgesi), Jeotermal Sera OSB, Yüksekokul öğrenci yurdu,  Hükümet Konağı projelerimizi planlayıp neticelendirme imkanlarımız oldu.

 

Bugün ülke genelinde olduğu gibi EFSANE BÜYÜK AŞKLAR, BÜYÜK YATIRIMLARA DÖNÜŞTÜ. Çünkü bizim ülke ve millet sevdamız da, Vatan ve Bayrak aşkımız da büyük olur.

Bu çalışmalar yeterli midir? Asla değildir. Bu bizim görevimizdir. Görev yaptığımız her yerde atıl bekleyen ekonomik değerlerimizi harekete geçirip, başta köylerimizin yol, su, kanalizasyon vb. altyapı yatırımları olmak üzere Anadolu’nun her karış toprağını tırnaklarımızla kazıp imara çalışırız, Anadolu’nun kırsal topraklarına sevgi tohumu ekeriz. 

 

Banaz İlçemizde 1.5 seneyi aşkın hep birlikte çalıştık, yine hep birlikte sevinçlerimizi paylaşarak çoğalttık ve yine hep birlikte acılarımızı paylaşarak azalttık, yeri geldiğinde beraberce işlerimizin hızlandırılması ve Banaz ilçemize daha güzel yatırımların gelmesinin kavgasını verdik. “DEDİKODU ÜRETMEYELİM, İŞ ÜRETELİM"diyerek yollara düştük,  tüm mücadelemiz ilçemiz için oldu, şahıslarla asla ve asla kavgamız ve kinimiz olmadı.

İdarecilik eğitim, bilgi, deneyim ve yetenek gerektirir, sabır gerektirir. Yöneticiyi sadece koltukta oturup emirler yağdıran kişi olarak görüp arka planını görmeyenler olabilir. onu çok kolay sanır, her meslekte olduğu gibi idareciliğin de çıraklık, kalfalık, ustalık aşamaları vardır. Kısaca yöneticilik ciddi iştir. Rutin işleri takip değil sorunları çözmek, değiştirmek ve geliştirmek sanatıdır.

 

Devlet – vatandaş işbirliği ve kaynaşmasıyla hiçbir ayrım yapmadan, ülkemizin her köşesinde, devletimizinSn. Devlet Başkanımızın ve Sn. Valimizin liderliğinde onların temsilcisi  olarak görev yaptığım her yerde, fedakar halkımızın destekleriyle ülkemizin kalkınması toplumun huzuru ve tesisi için yaptığımız çalışmaların yanı sıra, toplumdaki kimsesizlerin çaresi, muhtaç ve mağdur insanlarımızın da hamisi ve güvencesi olarak devletimizin imkanlarını sunmaya, yılmadan, usanmadan bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.

 

Banaz Kaymakamlığı görevim sona ermekle birlikte Banaz halkına her zaman ve her zeminde imkanlarımız ölçüsünde çalışmaktan geri durmayacağımı belirtirken, sabırlı ve özverili çalışmalarıyla bizlere büyük destek olan, birlikte çalışmaktan onur ve mutluluk duyduğum, başta eşime ve çocuklarıma, aile dostlarıma, Sayın Valim Salim DEMİR’e ve değerli eşleri hanımefendiye, Uşak Belediye Başkanımıza ve çalışma ekibine, Vali Yardımcılarımıza, her zaman güleryüzlü, mütevazi Sn. Milletvekillerimize, Kaymakam arkadaşlarıma, özellikle İl Emniyet Müdürümüz ve çalışma ekibine, İl Jandarma Komutanımız ve ekibine Cumhuriyet Savcılarımız ve Hakimlerimize, Belediye Başkanımıza ve değerli çalışma ekibine, İl Genel Meclis Başkanımız ve Üyelerimize, fedakar köy ve mahalle muhtarlarımıza, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Kaymakamlık personellerime, İl ve İlçemizin müdür ve memurlarına, dernek, meslek oda temsilcilerimize, şehit aileleri ve gazilerimize, basın mensuplarına ve tüm Banaz halkına teşekkürü bir borç biliyor, kendilerini yüreğimin bütün coşkusuyla kutluyorum.

 

Bu duygu ve düşünceler ile tüm iyilik ve güzelliklerin sağlıklı olarak, iktisadi ve sosyal gelişmenin Banazlılara ait olması dileğiyle mevlam nasip ederse, 17 Eylül Pazartesi Saat 12.30’da cennet ilçemizden arz-ı veda ediyorum.

 

Kısaca Banaz’da görev yaptığım 1 yıl 8 ayımı (3) kelimeyle özetliyorum. GELDİM-ÇALIŞTIM-GİDİYORUM, sizleri önce yüce Allah’a, sonra sizi, size emanet ediyorum.” Dedi.

 

Bizde Sayın Kaymakamımıza yeni görevinde başarılar diliyor, bundan sonraki iş ve özel hayatında mutluluklar temenni ediyoruz.