BANAZ TOKİ İHALESİ 17 NİSAN 2017\'de GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

BANAZ TOKİ İHALESİ 17 NİSAN 2017\'de GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Banaz’da yapılacak olan TOKİ inşaatı ihalesi 17 Nisan da Ankara’da yapılacak.

İlçemizde geçen yıl proje ve ön kayıtları yapılan TOKİ Projesi ile ilgili ihale tarihi belli oldu. 17 Nisan 2017 günü saat 14.00 te Ankara da yapılacak olan ihale ile 137 konutun yapım süreci başlamış olacak.

Banaz TOKİ Projesi 122 m2 lik 67 adet 3+1 diye nitelendirilen konutlar ile 70 adet alt gelir grubuna yönelik olarak yapılacak olan 77 m2 konutlardan oluşuyor. Çevre düzenlemesinin yanı sıra bir adet  mini marketi de barındıracak olan projenin İlçemizde son 3 yılda hızla artan inşaat sektörüne ivme kazandırması bekleniyor.

20 yıla varan vade seçenekleri ile kira ödermiş gibi ev sahibi olmanın en kolay yöntemi olan Toplu Konut Projeleri İlçemizde ev sahibi olupta maddi imkansızlıklar nedeni ile ev sahibi olamayan vatandaşlarımız için büyük bir fırsat oluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl alınan başvurularda Alt Gelir Sınıfına ait 77 m2 lik konutlara 84 adet ön kayıt yaptırılır iken 122 m2 lik konutlara talep biraz daha az olmuş 50 ye yakın kayıt alınmıştı. İlerleyen dönemde talepte bulunulmayan 20 adet  3+1 konutlar için tekrar çağrıya çıkılacağı ifade ediliyor.

Banaz TOKİ Projesinin 17 Nisanda yapılacak olan ihalenin ardından hızla inşaat çalışmalarının başlanacak ve bir yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

 

 

 

Facebookta Paylaş