HAMAMBOĞAZI İNŞAATI TAM GAZ DEVAM...

HAMAMBOĞAZI İNŞAATI TAM GAZ DEVAM...

Hamamboğazında yapım işi tam gaz devam ediyor.

Uşak İlinin büyük termal kaynaklarının bulunduğu Banazda bulunan Hamamboğazı Termal Bölgeside yapımına geçtiğimiz ay başlanan Banaz Belediyesine aiy Termal Tesislerin yapımına hızla devam ediliyor.Yaklaşık 2 yıl süren tahsis ve mimari çalışmalarının ardından proje ve ihale çalışmaları tamamlanan Banaz Belediyesi Hamamboğazı Günübirlik Termal Tesisleri Projesi 44.929 m2 lik bir alanda uygulanıyor.Toplam 4.700 m2 kapalı alan,1.602 m2 havuz alanları ve 9.800 m2 lik çevre düzenlemesi ile birlikte toplam 16.102 m2 inşaat alanı bulunan Tesislerde kadın ve erkek tesis alanları ayrı ayrı projelendirildi.

ZEKA’dan 910.000 TL HİBE !

Hamamboğazı Termal tesislerinin maliyetinin 8.774.000 lira olduğunu belirten yetkililer, finansmanın belediye öz kaynakları ile karşılandığını ve ayrıca Zafer Kalkınma Ajansından bu proje için 910.000 TL hibe aldıklarını ifade ettiler.

Banaz Belediye Başkanı Zafer ARPACI;

“İlçemizin en büyük yatırımı olan Hamamboğazı Termal Tesislerimizin geçtiğimiz günlerde gerçekleşen yer tesliminden sonra ihaleyi alan firma hızla kazı ve prefabrik imalatına başladı.Yaklaşık seksen bin metreküp hafriyat kazısı yapılıyor ve önümüzdeki günlerde tamamlanarak fabrikada imalatı bitmek üzere olan prefabrik yapılar yerlerine monte edilecek. Bu kış aylarını mekanik ve yeraltı tesisatların tamamlanması ile geçirip mart ayından itibaren detay işçiliğe başlanacak. En uygun maliyet ile en kaliteli işçiliğe çok önem veriyoruz. Çevreye en az zarar ile doğa harikası termal alanımızda böyle bir projeyi halkımıza ve memleketimize kazandırmak istiyoruz.

Proje 300 günde tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. Hamamboğazının yıllardır boşa akan suları artık yatırıma akacak, İlçemizin ekonomisine ve gelişmişliğine su taşıyacak. Biz inşaata başladıktan sonra birçok yatırımcı bölge ile ilgilenmeye başladı. İnşallah bu tesis otelleşmenin yolunu açar ve bacasız fabrika olan turizmi İlçemizde biz başlatmış oluruz. Tek amacım ilçemize hizmet etmek, değerlerimizi öne çıkartarak çocuklarımıza daha güzel gelecek ve gençlerimize yeni iş imkanları sağlamaktır. Dedi”

 

 

Facebookta Paylaş